CUKRÁRNA ALCHYMISTA❤️

Pokud neznáte, tak poznejte; dnes v článku nebo třeba příště reálně; s Políbenou
Kousek za Letnou, v ulici Jana Zajíce se ukrývají malinké dveře s jedním okýnkem, které by člověk snad i přehlédl nebo přešel. To by ovšem byla zásadní chyba.

Totiž JÁ se stejně po všech těch letech, návštěvách různých cukráren a kaváren opravdu nejraději vracím právě do Alchymisty. Ne, není to místo které je ve všem top, ale má své kouzlo, má svou magii. A mají také Howarda – nejroztomilejšího kocoura; králíčky, ptáčky a knihy, časopisy, obrazy, klavír, gaučík a hlavně mňamózní cheesecaky, a také mají zahradu, překrásnou, čarovnou zahradu s jezírkem.
Ale co mají vždy – africké víno s malinami. To je lahoda největší.

Po článku a mé návštěvě If Café mi přišlo mnoho zpráv, jak je to vlastně s IF je, ale opravdu. A já protože jinak než po pravdě psát ani mluvit neumím, tak jednoznačně doplňuji, že If Café je skvělé místo – lahodné dortíky, krásné prostředí, vynikající káva, milá obsluha. Ale je hodně vidět, že je to vše v rámci práce, profesionalita až trochu urputnost je značná. Určitě bych tu nestrávila více než jednu až dvě hodinky času… i když velmi příjemně stráveného.

No Alchymista je zcela jiný, obsluhují zde často studenti, slečny v retro šatech, pánové s pěstěným knírkem, pobíhá tu kocour, chodí sem lidé v batikovaném oblečení, ale také muži v oblecích a dámy v honosných šatech. Neskutečně multikulturní prostředí, které uvítá naprosto každého. Strávit zde celé odpoledne, bez pocitu, že si musíte dát něco dalšího nebo že zabíráte místo je prostě samozřejmostí. A to je právě ta  pověstná přidaná hodnota Alchymisty.

Tříčokoládový cheesecake – mana z nebes

Kolem a kolem – skvělé dorty a kávu si můžete dát kdekoliv (Café~Café, If Café, …), nakonec i já mám ráda Soya Latté a cheesecake ze Starbucksu, ale to něco navíc, ta atmosféra a prostředí – to proč se tak ráda vracím, to znám zatím jen a pouze z Alchymisty. Právě proto je to má špička pomyslného ledovce mezi místy stvořenými pro každého, nejen pražského, kavárenského povaleče. Zkuste sami a uvidíte, že to stojí za to…
Má skromná, sváteční alchymistická prohlídka:

Pozor, nepřejděte! Tři schody a jste ve sladkých 20. letech.

Na gaučík raději na rezervačku,…

Já už ani menu nepotřebuji, stejně to jedno s malinami vyhraje.

Jenom pozor – gauč je u dveří na zahradu, takže vrzání dveří je neustálé :D

Ale stojí to za to! ❤️

❤️❤️

A domů to vemte přes Letnou…Jako to dělám vždy já.

Vždyť Praha je magické místo, plné krásy – ať už je jakákoliv!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.