FAMÓZNÍ NEDĚLNÍ BRUNCH

Praha, lodě, Vltava, sluníčko, neděle, no já jsem ve svém „živlu“.
Jo a také vynikající jídlo, živá hudba, skvělá společnost.
Opravuji, to je jako být v sedmém nebi.

Navíc, nevím, jak je to možné, mně poslední dobu nic nevychází, tedy tak jak bych si přála. Takže když jsem dostala pozvánku na nedělení brunch na lodi (nebojte ihned příště můžete jít také –  nechat se pozvat nebo pozvat své milované), věděla jsem, že to bude taková sladká odměna. Ach,ano; bylo to dokonalé. Všem vřele doporučuji jednou vyzkoušet a zažít ten unikátní pocit nechat se unášet na vlnách skvělé zábavy za zvuků jazzu s pusou plnou dobrot a výhledem na nejkrásnější město – na Prahu. Navíc z té lodi, je to úplně něco jiného, nový pohled, nový zážitek. Prostě neskutečná nádhera.

Na pár večeřích, obědech, jednoduše plavbách už jsem s Prague Boats byla. Volím je totiž kdykoliv, když přijede za mnou nějaká návštěva nebo když mají přátelé narozeniny, svátky, je co oslavit. Brunch na lodi je ale novinkou pro tento rok. Nástup je klasicky z náplavky u Čechova mostu. Již v 11. 30 se odplouvá a celá plavba trvá 2 a půl hodinky (mně to uteklo asi jako 2 a půl minutky). Musím říct, že to byl zatím ten nejlepší zážitek, co mám právě s loděmi na Vltavě spojený. Pluly jsme totiž jednou z nejnovějších lodí Bohemia Rhapsody, opravdu moderní, vkusné, čisté, elegantní, ale zároveň cool prostředí. Ohromující krása.

Je to asi poprvé, co jsem byla někde pozvána a mohla si mě posádka hned na začátku odškrtnout na guestlistu, ihned jsme (a to samozřejmě zcela každý) byly také přivítány osvěžujícím přípitkem. Lépe už začít ani nejde. Velice příjemná, ale zároveň neustále usměvavá obsluha nás potom usadila ke stolu, odkud jsme měly výhled opravdu na všechny strany a zároveň tak na veškeré krásy Prahy.

Z lodi totiž vidíte postupně všechny pražské věže, věžičky,… nebo třeba Nemocnici na Františku, Pařížskou ulici, Pražský hrad, Letnou, postupně Ministerstva (a že jich teda máme, navíc v těch nejkrásnějších historických budovách), Petřín, Národní divadlo, Kampu, Rudolfinum, veškerá muzea, Tančící dům, podjíždí se pod mosty, Karlův je nejdokonalejší, dále třeba Vyšehrad, kostelíčky a kostely nepočítaně,… my tedy ještě viděly pobíhající závodníky z Volkswagen maratonu, no neměnila bych s nimi :)!
Kromě této neskutečné nádhery se navíc stoly doslova prohýbaly pod tím nejlepším, co si v rámci gastronomie může člověk vůbec představit. Nejraději bych ochutnala od všeho (nevadí, dám si plavbu zase znova, abych to napravila). Tradiční francouzské sýry a šunky, salátky, zeleninové mísy, ale třeba i pravý ruský boršč. Kuřecí, vepřové, hovězí steaky, k tomu brambůrky pečené ve slupce, fazolové ragú, pečená rajčátka, pečivo, pomazánky a na závěr ta ohromná, naprosto dokonalá čokoládová fontána s nabídkou čerstvého ovoce (prosím pěkně Ježíšku, tu fontánu s čokoládou, tu bych si jako přála!) a další sladkosti, tiramisu, ovocná panna cottta, káva, čaj, pivo, víno. #foodporn

To tiramisu bylo minimálně stejně dobré jako si ho pamatuji z dovolených v Itálii, víte ono možná bylo ještě mnohem lepší!!! A ty jahůdky v čokoládě ♥️

A já jako pravá milovnice krásy, vkusu, jsem zvolila i velmi vhodný, tak trochu námořnický outfit, O něm se rozepíši, jen co mi to můj mozek – momentálně obalený čokoládou (jasný důkaz naprosté dokonalosti) – dovolí.

Krásné sváteční dny a nezapomeňte, že 28. 5. se pluje zase… LíbáPolíbená

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.