KANTOVA KRÁSNÁ SLEČNA

Ke kráse si někdo dopomáhá plastikou, estetickými zákroky, někdo se opije a cítí se najednou skvěle. Někdo chodí k psychologovi a pro někoho je shopping ta správná terapie. Asi patřím tak trochu do všech kategorií, oki douki, jen ta plastika mně zatím naštěstí minula. A já pevně věřím dostatečně dobrým genům (kdy mé mamince všichni tipují o cca 15 let méně, a babičce pomalu o 20 let méně), že by to mohlo bez řezání, vyplňování apod. ještě chvíli vydržet.
Nicméně shopping je opravdu pro mě nejlepší terapie, má spoustu výhod. Spálí se při tom spousta kalorií, to je pořád něco svlékat a zase se oblékat, nosit těžké tašky, poletovat v slalomu mezi turisty po Příkopech. A zkoušet, co mi sedne a nesedne….

Jak víte, prostě já neskočím už pár let na nějaký ten reklamní trik, líbivou fotečku na Instagramu, ono totiž líbivé je sice základ všeho, ale není to dostačující. Možná že jsem až příliš ovlivněná studiem Estetiky, ale v jednom má, dle mého skromného názoru, Kant pravdu; tedy že v mém překladu Krásné i vznešené se líbí bezprostředně a samo o sobě. To mají zcela odmyslitelně společné. Ovšem to pouze krásné vzbuzuje pocit libosti – je tedy pouze líbivé nic více. Kdežto vznešené vzbuzuje pocity obdivu a úcty.“ Krásné je to, co se líbí v prostém posouzení. Z toho plyne, že se musí líbit bez jakéhokoli zájmu. Vznešené je to, co se bezprostředně líbí proto, že klade odpor proti zájmu smyslů.“ A to já se prostě snažím odlišit, ano líbivost je krásná věc, ale kde chybí vznešenost, nelze mluvit o opravdové kráse. A k té nikomu nepomůže ani trilion followerů, vyphotoshopované a vybělené fotky s použitím těch nejmodernějších aplikací a filtrů, ale ani značkové doplňky či plastika. Vznešenost já nacházím v chování; dokonalá krása vzniká, když se snoubí ta vnitřní nádhera, hodnoty, morálka, pravidla s krásou vnější. A víte co, já takových pár lidí znám a oni jsou opravdu doslova a do písmene krásní (a protože pevně věřím, že toto čtou, tak zdravím a jak se u nás říká; posílám hubičky)…
A zpět od kritiky prachsprosté líbivosti některých Instagramových profilů :D. Hezky k dnešní pointě, krása je tedy v něčem jiném, ale přesto je jedno pravdivé, krásu hodnotíme především očima a chceme, abychom se líbili nejenom my, ale i to na co koukáme chceme, aby bylo líbivé. Samozřejmě, že nejčastěji koukáme na sebe, do zrcadla, já občas i do výloh :D. Určitě si to na druhé straně parádně užijí, pobaví se a hned mají aspoň lepší den. Však proč ne?! Takže si vlastně neustále ověřuju, zda jsem Krásná slečna? Možná ano, ale na to člověk důkazy od ostatních nepotřebuje. Ty ověří jen tu líbivost. Přesto i já dělám vše pro to, abych krásná slečna skutečně byla, což znamená že mně samozřejmě krém se stejným názvem jednoduše dostal. Kolem Havlíkovi Apoteky chodím už dlouho a všechno je tam tak lákavé a voňavé. Jenomže, co dřív vyzkoušet? Já si tedy pečlivě ověřím, vyzkouším a promyslím vše. A zvláště u kosmetiky to tedy platí dvojnásobně. Takže jsem to jednoho dne prostě riskla a koupila jsem si krém Krásná slečna a ještě jsem neodolala Českému krému. A světe div se, i mně tato značka parádně sedí. Zároveň už jsem také (miluju mé krásné Instagramové spojence) dostala tipy na další produkty. Takže v nejbližším možném volném čase (takže nikdy, díky diplomko – také tě mám ráda) běžím pro Andělskou tvář a Hraběnčino sérum. Doufám, že budou minimálně stejně úžasné jako ty jejich poznámečky přibalené u krémů; jsi výjimečná nebo třeba mám se ráda. No to je další aspekt krásy, nejenom to fyzično, ale i krásná duše tvoří právě to, co není pouhá líbivost, ale opravdová krása. Závěrem není třeba dodávat, že jako každá si k ní i já pomáhám ještě dalšími zkrášlujícími produkty a nově pořízenou dekorativní kosmetikou. Ne vše mi sedlo, něco naopak naprosto parádně…
Mále info ke každému produktu je pro vás tedy u jednotlivých fotografií.
ESTEE LAUDER – make-up Double Wear.
Opravdu silně kryjící a hutný make-up. Krásně voní, hezky se s ním pracuje. Myslím si však, že pro mladou pleť a na léto není úplně nejvhodnější, sice parádně kryje, ale mou pleť i poměrně zatěžuje, a při nesprávném použití by vytvořil tzv. efekt masky. Nicméně doufám, že na zimu bude geniálním spojencem proti mrazu.
Řasenka MISS BABY DOLL Mega Volume od L’OREÁL Paris
Řasenky z této kolekce a této značky jsou jedny z mých nejoblíbenějších, a tato je opravdu povedená. Ještě stále není tak geniální jejich nejklasičtější černá řasenka – Volume Milion Lashes. Přesto si i BabyDoll získala mou přízeň. Řasy neslepuje, krásně zvýrazní, dobře se s ní pracuje a sama o sobě moc krásně i vypadá.
Make-up CATRICE Coverage
Tekutý, lehce roztíratelný, perfektně kryjící make-up. Mám trochu problém s tím kapátkem, buď naberu málo nebo moc. Ale jinak řadím tento superlevný make-up na špičku samotného make-upového ledovce. Kryje, nevytváří pocit masky, je lehký, hebký a velmi dobře se zapracovává do pokožky.
Fixátor make-up NYX – MATTE finish
Naprosto skvělá věcička, fixátor make-upu, který můj make-up udrží beze změn opravdu od rána do večera. Je možné ho koupit v matné variantě, případně variantě s odleskem.
BIOSILK Silk Therapy – sérum na vlasy
Zázrak, který nezatěžuje jemné vlasy, ale zanechává je krásně hebké, lesklé a nádherně voňavé. toto je skutečný zázrak, lepší než všechny tekuté krystaly!
HAVLíKOVA Apoteka – Český krém
Po meduňce nádherně vonící krém; jemný, lehký, krásně se vstřebává, vhodný úplně na vše, pro všechny, dokonalost, nezbytnost, taková ta nejobyčejnější věc, bez které prostě nemůže člověk být. Jednou vyzkoušíte a už nepřestanete kupovat.
HAVLÍKOVA Apoteka – Krásná slečna
Voní také krásně, ale ne tak dokonale jako český krém, je také trochu hutnější, ale o to dokonalejší. Tohle je přesně krém pro typ, jako jsem já. Nemám problematickou pleť, ale stres, smog a ostatní nepěkné věcičky občas potrápí i mně. Ale tento krém ze mně udělá krásnou slečnu snad skoro na počkání.
Tak šupky hupky pro vzorečky, ať můžete vše vyzkoušet na vlastní pěst, pokožku nebo řasy, vlasy,…Krásně #LíbáPolíbená

2 komentáře u „KANTOVA KRÁSNÁ SLEČNA

  1. Katerina Baryla

    Tleskám, jako vždy krásný článek! A jak tak koukám, budu muset vyrazit na lov některých zkrasovadel! Krásná slečno Polibená! Posílám pusu a úsměv❤️

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.