MAINSTREAM?! HOT OR NOT?

Mainstream, všichni ho milujeme a všichni ho chceme a vlastně ho všichni žijeme a tvoříme. Společně se stereotypy nám všem neskutečně pomáhá se zapojit do každodenního života, cítit se součástí dané společnosti…
Je tu pro nás, pro nás všechny. My ho potřebujeme, on potřebuje nás.

Hipsterky Nádherné CAFEFIN na náměstí Jířího z Poděbrad

Ale přináší také spoustu věcí, které pro mně vždy budou tak trochu odmítnutíhodné. Nikdy je já sama nepřijmu. Protože snižují úroveň na tu nejnižší, tak aby si mainstream mohli dovolit v podstatě skoro všichni. Nebo alespoň částečně…

A osobně zastávám názor, že lidé kteří mají trochu moc něco ovlivnit, vlastní a ovládají jakákoliv média, nejenom politici, ale jsou to v dnešní době hlavně  YouTubeři, Bloggeři, ale také umělci – ti by se právě mainstremu měli trochu vyvarovat, hledat si vlastní cesty, kultivovat společnost, jít občas – ovšem ne za každou cenu – proti proudu. Bohužel se v poslední době setkávám jen s tím, že přesně o tomto všichni jenom mluví, ale když dojde na realitu, jsou vždy všichni překvapení, že by snad něco z toho měli vážně udělat.

A tak všichni poctivě chodíme na Náplavku, do hipster kaváren a jezdíme na Festival do Varů, a to je vážně super a báječné, ale tak nějak zapomínáme na pár obyčejných zásad, pravidel, které já považuji za normální, bez kterých bych si svět třetího tisíciletí nechtěla ani představit.
Je to jednoduché poděkování, omluvení se, laskavost bez očekávání návratu, je to morálka, jsou to hodnoty, je to starost o ostatní, dělání radosti sama sobě, ale i ostatním. Je to hledání a objevování nové cesty, Klasický systém vzdělání a vývoje.
Tedy jednoduše neustále si nestěžovat, ale jít dál, vzít to „špatné“, co nám život nabízí a změnit v to to nejlepší (jako když si z kyselého citronu uděláte sladkou limonádu).
Jenomže to vše se ale v mainstreamu neobjevuje, a ani nemůže. Jednoduché před nikým se neponižuj a nad nikoho se nepovyšuj se pro tolik lidí stává pomalu tak těžké a nepochopitelné, že  si budou hledat další a další výmluvy proč to nejde a uchýlí se zpátky k mainstreamu, který je přeci tak hezký, krásný, barevný, bezpečný a plný spokojených lidí… Jde o to si najít ty lepší, těmi se nechat inspirovat, porovnávat se s nimi kvůli svému zdravému sebe-vývoji a dosažení něčeho lepšího, ne aby člověk sám sebe nebo aby se dokonce nechal ostatními srážet dolů.
A ano, já ho – střední proud – také miluji a zbožňuji všechny ty kavárny, bistra, bary a fotky z dovolených na Instagramu, ale naštěstí nikdy nezapomínám, že to vše, co vidíme je jen dobře propracovaný marketing, do krásného balícího papíru zaobalená lež. Chutná, delikátní, oku lahodící, krásně pronešená, nádherně nafocená, filtry a photoshopem upravená lež. Která je neskutečně potřebná a nádherná, jen je to pořád lež.

Takže ač mně toto vše neskutečně baví a opravdu mi to dělá radost, stejně tak jako většině z  nás; vždycky to budu stejná já. Ta která miluje módu, protože pomocí jí může vyjádřit úctu k ostatním, ta která donese na oslavu zásobu Brownies, ta která ve dvě v noci zvedne telefon a půjde zachraňovat nemocnou kočku nejlepší kamarádce.
A nikdy si tak nebudu muset nalepit žádnou nálepku… Já nemusím hledat sjednocující prvek, nebo slovo. Protože to co tvoří mně, jsem já jako osoba, má celistvost, jednota mého chování, mých slov a slibů, všechny mé zájmy a záliby, všechna má tetování, radosti a lásky, které s vámi opravdu velice ráda sdílím a rozšiřuji tak obzory a možnosti nejenom sama sobě ale i dalším, a to mě činí neskutečně šťastnou a děkuji vám za to…

Já jsem si zcela anti-mainstreamově o svátcích a víkendu četla (jasně, ty fotky jsou na Instagramu všechny super oblíbené a úspěšné, ale vážně si přeci nikdo nemůže myslet, že jsem v těch dokonalých šatech zůstala celý den abych ten skvělý román dočetla – dočetla a byl skvělý i v kraťasech…) a opravdu pevně věřím a přála bych si, aby se ze čtení, ideálně klasické literatury, opravdu jednou  (třeba i tímto způsobem) mainstream stal. Dost by se tento hlavní proud totiž proměnil, zjemněl by, třeba by povýšil, byl plný ideálů a hodnot, o kterých se přeci tak krásně mluví…

Be the reason someone believes in the goodness in people
#LíbáPolíbená

3 komentáře u „MAINSTREAM?! HOT OR NOT?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.