MÁM TO NA ŠPEJLI

Mám na to chuť, mám to na jazyku, mám to v plánu dlouho a mám to hned v centru; Bistro ŠPEJLE,


– to začíná být nejenom na instagramu, ale také mezi námi Pražáky nějak často skloňované, focené, navštěvované a nejspíše i oblíbené?! Což samozřejmě znamená, že jsem ho musela navštívit. To by mi má zvědavost a láska k Praze opravdu nedovolila takové cool, moderní až bych řekla hipster místečko nenavštívit, a to co nejdříve to šlo.

Koncept tohoto bistra je vcelku jednoduchý a řekla bych i dobře promyšlený. Naberete si kolik „špejlí“ jenom chcete, objednáte si od obsluhy akorát pití a na závěr večera zaplatíte za každou špejličku, kterou sbíráte do stojánku (takže je ještě zábava). Cena jedné špejle je 29 Kč. Jedná se o kanapky, česky takové jednohubky, minichlebíčky (já bych řekla normální chlebíčky na špejli) minizákusky, prostě všechna ta dobrota se vejde na jednu špejli.
Což mně jako osobě, která opravdu nerada plýtvá jídlem, ale zároveň potřebuje vše ochutnat bez nutnosti se stále a opakovaně vracet jen a pouze do jednoho podniku, extrémně vyhovuje.
Pozooor, pořádně si na tu Špejli posvítíme;

S nějakou fajnovou společností…

S chutí vybírat z teplého, studeného, sladkého, sladkého, kyselého, prostě lahodného.

Hezky s tím na talíř a zpátky na židličku, sbírat špejličky…

Spočítat špejličky, vzít si výslužku domů, zhasnout,…

A jít ty dobroty vychodit, vyběhat nebo třeba vytančit po cestě domů… jako to dělám já. Však v Praze je tolik krásy, doslova na každém rohu, na každé tramvajové zastávce..

Takže kolem a kolem pokud nevíte kam vyrazit na nějakou tu mňamku v centru, nebo i na pracovní meeting určitě za to Bistro Špejle stojí. Takové opravdu fajn místečko, v podstatě hned na Václaváku. Na romantické rande to úplně není, ale i tak mně to baví. Já bych tu vážně neměla problém začít snídaní, zůstat přes oběd – třeba tu mají skvělé Burgery, dát si kávu a lahodné Crème brûlée, odpoledne si objednat k práci jeden Gin&Rosé nebo jednoho Huga a večer si vzít na cestu ještě Tříčokoladovou pěnu…

Zajděte sami, třeba se vám také zalíbí, já si pomyslně odškrtávám další místo ze seznamu přání a s radostí Špejli zařazuji na seznam podniků, kam se zase brzy a ráda s přáteli vrátím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.