POLÍBENÁ V LINCE

A tam jsem skutečně byla – zase jsem totiž nutně potřebovala vyzkoušet další místo, které ještě není tak moc „hipstersko-bloggersky“ profláknuté a objevit něco nového a neokoukaného – díky tomu mám pro vás další, tentokrát opravdu božský tip na jedno pražské bistro.
A okusila jsem navíc snad jednu z nejlepších snídaní #ever…
A to mě tedy hodně baví – objevování nových míst v Praze! Zvláště ta část ohledně jídla:)! Pořád mám pocit, že musím dohnat vše, co jsem ještě nezkusila. Mám vážně štěstí, že žiji v době, která je k tomu doslova a do písmene stvořená. Jeden lepší podnik vedle druhého🖤!
(a Linka, která je nafocená a popsaná níže je jedno z těch míst, které vážně stojí za vyzkoušení)….

Já už mám dokonce seznam, velmi propracovaný seznam, kde mám sepsaná všechna ta místa kam chci zajít; místa kolem kterých jsem prošla a zaujala mně. Tipy od přátel, od rodiny, od vás. Také seznam, kde si ta místa odškrtávám a píšu si k nim poznámky. No a tento seznam je jednoduše dokonalý, tak moc dokonalý, že když chci někam vyrazit, prostě nevím kam dřív. Těch míst je tolik, a já jak nikdy sama nevím, tak soustavně měním svá rozhodnutí a snažím se také trochu objevit něco ne-příliš známého.

Což tedy La Bottega Linka úplně není, ale zase to je poměrně nově otevřený podnik, a navíc opravdu vyhlášený. O tom, že italskou kuchyni doslova zbožňuji snad ani nemusím psát.
Je to opět místo v samém centru Prahy, kousek od Palladia, takže na metru směrem k Masaryčce, v Havlíčkově ulici. Linka je již pátý přírůstek do rodiny La Bottega (La Bottega Gastronomica, La Bottega di Finestra, La Bottega Tusarova, La Bottega Bistroteka). A mě jednoznačně dostala snídaňovou nabídkou… Ach, to byla slast!
Snídaly jsme skoro ve „výkladní skříni“ pomalu několik hodin, protože všechno bylo doslova dokonalé, tak dokonalé, že to snad ani slovy vyjádřit nelze, to prostě musíte nakonec stejně zkusit sami. A osobně si myslím, že od toho život je, aby se žil naplno a přítomností…
(navíc ani já opravdu nezvládám Brunch každý den, jen se snažím využít maximálně pár posledních volných dní…s těmi, které mám tolik ráda a opravdu si jich vážím – s přáteli, s rodinou, s vámi❤︎)

Nejdříve nám donesli objednanou kávu; já jako vždy SoyaLatté a kamarádce, která se mnou v ten den navštívila Linku, Espresso. Místo cukru zde podávají mističku s oslazeným a vyšlehaným espressem. Absolutní mana z nebes! A to jsme teprve na začátku….
Potom totiž přišlo na řadu focení (tak jasně) a absolutně delikátní spojení všech vybraných snídaňových chutí – u nás zvítězila slaná verze; La Bottega snídaně.
Nadýchané pečivo, domácí máslo, meruňková marmeláda, paštika, fazole cannelini s rajčátky, grilovaná salsiccia, croissant, italský salám, vajíčko, prosciutto cotto, sýr Asiago…
A neodolaly jsme ještě vafly s javorovým sirupem, ovocem a jogurtem,… Zatím ze všech míst, která jsem navštívila, u mně Linka jednoznačně vede. Delikátní jídlo, velice chutná káva, vybrané delikatesy, které si můžete nakoupit i s sebou (což jsme samozřejmě obě udělaly), skvělá obsluha a perfektní místo s úžasným interiérem, ach ta světla a zdi.
Neskutečná krása.
Neříkám to často, ale do Linky se jisto jistě musím vrátit, a to brzy – kdo se hlásí?
Takže v seznamu mám u linky nejenom odškrtnuto, ale rovnou doplněno o srdíčko…
Doporučuji rozhodně všem, protože zatím je pro mně Linka v absolutním vedení, jak na Brunch, tak na nákup, tak snad brzy i na víno a posezení s přáteli…🔝 Má jíž klasická a #musthave fotografie – z každého navštíveného podniku ✔️🖤
Krásný víkend #LíbáPolíbená

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.